Wyrok

wyrok

Początki bydgoskiego zespołu sięgają 1983 roku. Założycielem był perkusista Jarek Kozbial. Twórczość zespołu oscylowała wokół heavy metalu, ale wyraźne były wpływy rodzącego się thrash czy death metalu. Pierwszy koncert odbył się w lutym 1985 roku.Zespół przechodził różne ewolucje zarówno personalne jak i zmiany nazw jak (w kolejności) Morgoth Indylgence, Disorder, najbardziej dał się poznać pod nazwą Morgoth. Zagrał wiele koncertów u boku wielu kapel polskich i zagranicznych takich jak między innymi: Minotaur, Vader , Pro Pain i wiele innych. Dzisiejszy Wyrok działa od przełomu 2005/2006 
Radek ‘Fred’ Giżyński po dziesięciu latach przerwy postanowił wrócić do grania. Pierwszym człowiekiem, do którego odezwał się po przerwie był Andrzej Datkiewicz., następnie dołączył Adam ‘Lulu’ Rojewski. Ta trójka gra po dzień dzisiejszy.


Jesienią 2007 roku zespól rejestruje swój pierwszy po “reinkarnacji materiał “Human Carcass”W 2009 zespół nagrał epkę “ESPANA” .W Sierpniu 2012 Światło dzienne ujrzała płyta “Judgement” W 2015 r Zespół został jednym z laureatów Jarocina i występował na dużej scenie .Obecnie zespół skończył przygotowania materiału na kolejną płytę .Płyta jest w trakcie wydania. Nakręcono również film o historii kapeli , serdecznie zapraszamy do obejrzenia. Film był wyświetlany na wielu festiwalach filmowych gdzie zdobywał wiele pochlebnych recenzji !!! 

Obecny skład zespołu :

Robert “Rupert” Golczyński– vocals
Radek “Fred” Gizynski – guitar
Adam “Lulu” Rojewski – quitar
Marcin “Mercy” Smentek – bass
Andrzej “Datek” Datkiewicz – drums

Leave a Comment