Nasza Historia

31 sierpnia 2009 roku Nenka wpadła na szalony pomysł założenia własnego radia internetowego. Radio na początku nosiło nazwę ” Extaza Cafe ”. Po roku zmieniliśmy nazwę na obecną ” Elita Cafe ”.

Głównym celem przyświecającym założycielce było to , aby każdy Prezenter puszczał taką muzykę , której sam jest fanem .

Radio ElitaCafe/R.E.C/ jest społecznością skupioną wokół muzyki . Odwiedzającym naszą stronę internetową mamy bajecznie dużo do zaoferowania . Tu dowiecie się o zbliżających się koncertach , festiwalach jak i o wykonawcach .

Radio ElitaCafe/R.E.C/ to również pasja, wiedza muzyczna i doświadczenie prezenterów, ale R.E.C to przede wszystkim oddani swojej pasji prowadzący audycje prezenterzy oraz wspaniali i wierni słuchacze którzy mimo codziennego pędu znajdują czas by nas odwiedzać i słuchać .

Od połowy roku 2018 Radio ElitaCafe/R.E.C/ zostało ukierunkowane na muzykę rock i heavy metalową pod “dowództwem” nowego Redaktora Naczelnego, Grzegorza. Na dzień dzisiejszy radio, po okresie restrukturyzacji znów zaczyna się liczyć w muzycznym świecie. Mamy nowych współpracowników /fotografowie, recenzenci/ współpracujemy z wieloma zespołami. Od niedawna, radio ma nową stronę https://radio-elitacafe.pl/ i uruchomiliśmy listę Metal TOP 30.

Centrum dowodzenia Radia R.E.C znajduje się w Szczecinie.

Na zdjęciu, założycielka Radia ElitaCafe Marzena /Nenka/

nenka

Oferujemy Wam :


muzykę na najwyższym poziomie, muzykę ambitną i taką której nie usłyszycie w radiach komercyjnych, dobrą zabawę, możliwość poznania ciekawych ludzi i nawiązania z nimi znajomości, możliwość grania u nas, budowanie nowych doświadczeń i informacji muzycznych oraz poznanie trendów w muzyce. Promujemy zespoły które się do nas zgłoszą i przejdą weryfikację redakcji REC. Na naszej antenie nie usłyszycie disco polo. Wywiady z muzykami oraz konkursy w których można wygrać płyty i bilety na wydarzenia muzyczne pod patronatem REC.

Rok 2020 to roszady w składzie ekipy radiowej.

Zmieniamy nasze logo aby bardziej podkreślić metalowo-rockowy charakter radia. Nasi słuchacze otrzymują do dyspozycji nowa aplikację dzięki której, można nas komfortowo słuchać. Pod ręką są wszystkie zakładki potrzebne naszemu słuchaczowi. Aplikację stworzył dla nas portal Apka4You i jest dostępna w Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=radio.elitacafe

Zmienia się też delikatnie nasza nazwa. Pełna nazwa radia to Radio ElitaCafe /R.E.C/Przy czym, coraz częściej używamy końcówki pełnej nazwy radia czyli R.E.C /czyt. REK/

Od XXII notowania, nasza lista przebojów zmienia nazwę na RockMetal TOP30 wychodząc naprzeciw zespołom rockowym, które się do nas zgłaszają.

Inne pomocne linki:
http://www.radioexpert.net/…/radio-elita-c…/szczecin/poland/
http://rockkompas.pl/radio.html

Dyskusja podczas audycji…..i nie tylko 📷😉
Grupa Radia ElitaCafe/R.E.C/ /otwarta/
https://www.facebook.com/groups/345000156144806/
Grupa REC /zamknięta/
https://www.facebook.com/groups/589679337837095/

PozdROCK – Ekipa /R.E.C/

258845381_4601533529929113_874418538876760003_n