4672

Projekt pod tajemniczą nazwą [4672] to “rzecz” nieprzewidywalna, wyjątkowa w swym artystycznym przekazie. I to w zasadzie tyle co wiemy o tym projekcie. Ze strony internetowej, też się w zasadzie niczego nie dowiemy:

https://4672.band/

Projekt został stworzony w Poznaniu.

1965

/foto z fanpage zespołu 1965/

O samym 1965 można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest to zespół jednowymiarowy. Choć warszawskie trio  swe korzenie wywodzi z klasycznego rocka, inspirowanego takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Pearl Jam, muzyce 1965 trudno przyczepić konkretną etykietkę. Ambicją grupy jest, aby każdy ich kolejny album był inny, niż poprzedni.

Już debiutancka płyta zespołu – wydana w 2015 roku „High Time” – zawierała bardzo różnorodny materiał, łączący riffowo-solówkowe granie rodem z lat 70 z brzmieniem lat 90. W końcu nazwa 1965 to hołd dla ikony alternatywnego The Afghan Whigs. .

Druga płyta grupy – zgodnie z filozofią zespołu – jest zdecydowanie inna, niż jej poprzednik. Nowe wydawnictwo – zatytułowane „Panther” – to hard rockowy soundtrack do nigdy nienakręconego filmu science fiction z lat 80. To wybuchowa mieszanka glam metalu i space rocka, gdzie spotykają się takie inspiracje, jak Mötley Crüe, Monster Magnet, Velvet Revolver czy Alice in Chains.

Płyta została nagrana w czerwcu 2021 roku w Mustache Ministry Studio w Warszawie pod okiem Marcina Klimczaka, muzyka takich zespołów, jak Oregano Chino czy The Black Tapes, odpowiedzialnego za realizację nagrań takich grup, jak The Stubs, The Heavy Clouds czy Fertile Hump. Album został zmiksowany i zmasterowany przez Haldora Grunberga, znanego z produkcji takich zespołów, jak Behemoth, Weedpecker, Taraban, Major Kong czy Dopelord.

Facebook:  https://www.facebook.com/1965official
Instagram:  https://www.instagram.com/1965official/
YouTube:    https://www.youtube.com/user/1965official
Spotify:       https://sptfy.com/6hnf

2137

2137 to nowy poznański skład, powstały w październiku 2020r. Współzałożycielami są Zioło (bębny) i Jaras (gitara). W styczniu 2021 dołączył Gru (wokal). W takim składzie zespół zarejestrował debiutancką epkę pt. Protektor Oprawców. Nagrania odbyły się w Aurora Studio w Luboniu gdzie zespół ma również próby. Pierwszym singlem jest utwór Będziesz Siedział do którego powstał klip. 

2137 to wyraz buntu, krzyk desperacji i zapowiedź walki.

Gru – wokal, Jaras – gitara, Zioło – bębny

https://youtu.be/syvSWKdJL_U

https://www.facebook.com/2137-projekt-103421995266061/?ref=page_internal