From Today

/ Foto fanpage  From Today /

 

Zespół założony w listopadzie 2016 roku, składający się z doświadczonych pasjonatów muzyki, z pogranicza hardcore/metal.

Uczestniczyli między innymi w takich projektach jak: Dispel the Crowd, Wounded Knee, Street Chaos, Primal Rage, Łeb Prosiaka. 01.01.2020 jest oficjalną datą wydania ich debiutanckiego albumu „From Today”

W 2021 roku można ich było usłyszeć na dużej scenie Pol’and’Rock.

 

https://www.facebook.com/fromtodayhc

https://www.instagram.com/from_today_hc

 

FISHING GROUP

 / Foto fanpage Fishing Group /

 

Fishing Group to zespół, który chwyta się różnych gatunków muzycznych, lecz najchętniej i najczęściej gra klasycznego rocka. Miłość do muzyki, oraz wspólne koncertowanie zacieśniły ich więzi braterskie. Przez te kilka lat stali się grupą przyjaciół, która świetnie rozumie się podczas gry, oraz tworzy własne kompozycje. Każdy z członków zespołu reprezentuje inne środowisko muzyczne tworząc wspólnie energetyczną mieszankę wybuchową.

 

Skład zespołu:

Wojtek Winnicki – Wokal, Gitara rytmiczna

Kamil Wrzoskiewicz – Gitara prowadząca

Igor Kołodziejski – Bass

Maciek Staniewski – Perkusja

 

https://www.facebook.com/fishingroup14    

 

Fløyel

/ Foto fanpage Fløye /

 

https://www.facebook.com/floyelofficial

 

FORBIDDEN OMEN

/ Foto fanpage Forbidden Omen /

 

Krakowski zespół Death metalowy. Powstał pod koniec 2016 roku, został czasowo zawieszony w 2018 roku i reaktywowany w 2019. Ich twórczość opowiada o słowiańskiej mitologii wzmocnionej ciężkimi i energetycznymi death metalowymi riffami.

 

https://www.facebook.com/ForbiddenOmen

 

FREAK

/ Foto fanpage Freak /

 

Zespół FREAK został założony w 2017 roku w Lublinie przez trzech studentów. Wokalistę i gitarzystę Bartka Dąbrowskiego, perkusistę Mateusza Głowackiego i basistę Jakuba Masztalerza. Grupa ma na koncie kilka luźnych singli oraz wydaną samodzielnie OUT EP, która doczekała się fizycznego wydania.

 

https://www.facebook.com/FREAKROCKBAND

 

FINAL STRIKE

/ Foto fanpage Final Strike /

 

Final Strike powstał w 2003 roku w Gryfinie na gruzach dwóch kapel: hardcore-punkowej Ópravy Hoinek i crustowego Evil Nation. Chłopaki nagrali trzy płyty „Demo”, „Przeznaczenie” oraz „ Już czas”. Skład Final Strike ulegał czasem naturalnym zmianom, w obecnym składzie grają już ponad 3 lata. Na koncertach dają porządnego kopa hardcorowej energii.

 

Skład zespołu:

Michał – gitara basowa,

Rafał – wokal,

Piotr – gitara,

Tomek – gitara,

Maciek – perkusja.

 

https://www.facebook.com/FinalStrikeHC

 

FATE

/ Foto fanpage Fate /

 

Zespół FATE powstał w Gliwicach pod koniec 2017 roku. Po kilku zmianach personalnych, w styczniu 2018 powstał stały skład. Od tej pory zespół tworzyli Adam Kaliński – gitara, Bartosz Baran – gitara, Jan Dynia – perkusja oraz Tomasz Horbaczewski – gitara basowa. Zespół budował od tego momentu swój materiał autorski w składzie instrumentalnym. W maju 2018 do zespołu dołączyła wokalistka Katarzyna Bloch.

 

https://www.facebook.com/FateSilesia

 

FERMENT

/ Foto fanpage Ferment /

 

W 2018 roku trzej koledzy w składzie Witold Gąciarz, Grzegorz Trybulec i Krzysztof Hajdo zadecydowali, by comiesięczne spotkania przy “piwie”, muzyce i instrumentach zalegalizować pod postacią zespołu. Tak powstał “Ferment”. Od początku głównym założeniem było tworzenie własnych autorskich utworów oscylujących w stylu rockowym, choć niejednoznacznym i czasem zaskakującym. Za muzyczny zarys większości utworów oraz teksty odpowiada Grzegorz Trybulec lecz efekt końcowy jest pracą całego zespołu.

 

Skład zespołu:

Grzegorz Trybulec – gitara prowadząca, wokal

Witold Gąciarz – gitara

Seweryn Luboń – perkusja

Kacper Dychtoń – gitara basowa

 

https://www.facebook.com/fer.ment.58

 

FRIGHT NIGHT

/ Foto fanpage Fright Night /

 

Fright Night powstał w 2018 roku z inicjatywy Łukasza Bołdyna (wokal) oraz Daniela Woźniaka (gitara). Zespół pochodzi z Warszawy. Początkowo głównie grali covery ulubionych artystów, takich jak: Iggy Pop, Danzig, Misifts oraz  Ramones. Z czasem jednak panowie postanowili komponować własny materiał. Muzyka, wokół której oscyluje zespół to mieszanka następujących stylów: rock gotycki, heavy metalu czy hard rock.

 

Skład zespołu:

Łukasz Bołdyn – wokal

Daniel Woźniak – gitary

Jarek Grygiel – bas

Kacper Żurawski – perkusja

 

https://www.facebook.com/frightmusic

 

FLYING HAMMER EXPERIMENT

/ Foto fanpage Flying Hammer Experiment /

 

Zespół istnieje od 2007 roku, pochodzi z Kędzierzyna – Koźla. Muzykę jaką tworzą to metal/hardcore inspirowany muzyką z lat ’90.

 

Skład zespołu:

Przemek Kostar Kostarczyk – wokal

Damian Pudel Nagoński – gitara

Adam Keme Drewniak – gitara

Tomasz Słony Bielański – bas

Marcin Jolek Skarżyński – perkusja

 

https://www.facebook.com/fheband

 

FALLEN OUTCAST

/ Foto archiwum Radia R.E.C /

 

Zespół powstał w 2015 w Szczecinie. W swojej muzyce łączy heavy/ thrash metal z elementami death i black metalu. Ma za sobą koncerty w Polsce i Niemczech.

 

Skład zespołu:

Dariusz Michalski – wokal, gitara

Tadeusz Nowak – bas, chórki

Przemek Tarkowski – perkusja

 

https://www.facebook.com/muzykzespol