DANNY BOY EXPERIENCE

/ foto Fanpage Danny Boy Experience /

Zespół blues-rockowy. Założycielem jest Daniel ‘Danny Boy’ Frontczak.                                                       Danny Boy Experience grają co im serce podpowiada czyli blues i rock.

Skład zespołu:

Daniel ‘Danny Boy’ Frontczak – wokal, gitara

Piotr Pachulski – gitara

Przemek Wyrwas – bas

Szymek Banasik – bębny

https://www.facebook.com/dannyboyexperience

http://dannyboy.pl/

DARK SIDE

/ foto Fanpage Dark Side /

 Zespół Dark Side pochodzi z Gniewu, małego miasteczka na pomorzu. Gra melodic death metal połączony z metalcore. Zespół wydał EP pt. „Upadek”.

https://www.facebook.com/darksidepoland

DENGA

/ foto Fanpage Denga /

Denga to projekt oscylujący wokół różnych gatunków muzyki metalowej, który został powołany do życia w czerwcu 2021 r w Lublinie przez gitarzystę „PitR” oraz autora tekstów „Kosa” i wokalistę, producenta, autora tekstów Kamila Klicha.

Skład zespołu:

PitR – Gitary, produkcja

Kamil Klich – wokal, produkcja, teksty

Maciej Felczak – Gitara basowa, produkcja

Piotr Jagiełło – Perkusja

Adam „Kosa” Kośka – teksty

https://www.facebook.com/Dengametal/

DON LARWA

Zespół Don Larwa zakończył działalność w 2000r. Po 20 latach Paweł „Pedro” L – założyciel, gitarzysta i wokalista zespołu reaktywował Don Larwę już jako solowy projekt.

DEWAITERS

/ foto Fanpage DeWaiters /

Zespół DeWaiters powstał w październiku 2013 roku. Założyli go gitarzysta Jakub Tutaj, basista Witold Fudała i perkusista Grzegorz Jakieła. Wszystko to z planem na dołączenie wokalisty lub wokalistki. W listopadzie 2013 zespół rozpoczął tworzenie własnych kompozycji. Wkrótce grupa zaczęła poszukiwać kogoś, kto zasili szeregi zespołu na wokalu. Pomimo kilkunastu krótkich epizodów, nie znaleźli osoby, która dobrze uzupełniałaby stworzone zarysy kompozycji. W latach 2013-2018 DeWaiters skomponowało dwadzieścia dwie kompletne kompozycje, przy okazji poprawiając i dopracowując swój styl. Punkt zwrotny nastąpił, gdy w 2018 DeWaiters zdecydowali się zaprzestać poszukiwań czwartego członka zespołu i w pełni skupili się na budowaniu tego, w czym byli najlepsi – prostych, chwytliwych i nieprzytłaczających poziomem skomplikowania dźwięków, dla odbiorców również spoza kręgów zainteresowań muzyką instrumentalną.

https://www.facebook.com/dewaiters

DISEPHIA

/ foto Fanpage Disephia /

Disephia zespół pochodzący z Zagłębia Dąbrowskiego, którego historia sięga 2013 roku, grający Melodic death/groove metal, w którym ciężkie riffy przeplatają się z pięknymi harmoniami i melodyjnymi solówkami. Całości dopełnia mocny kobiecy wokal w połączeniu z męskim growlem, a wszystko to wspiera huraganowa sekcja rytmiczna.

https://www.facebook.com/disephiaofficial

http://www.disephia.com/

DIESELGATE

/ foto Fanpage Dieselgate /

Muzyczne odrodzenie starych kumpli, którzy ponad dwie dekady temu sporo hałasowali w lokalnych zespołach metalowych i po wielu latach twórczej absencji postanowili chwycić ponownie za instrumenty. Synteza wspólnych fascynacji muzycznych, ale również zainteresowań natury pozamuzycznej, zaowocowała powołaniem do życia DIESELGATE – zespołu  osadzonego głównie w stylistyce metalowej, jednocześnie silnie eksplorującego obszary rocka, doom metalu a nawet niebezpiecznie nawiązującego do tradycji kraut-rocka.

Skład zespołu:

Jan ” Jahu” Suwalski – bass

Dariusz „Daras” Kutzner – gitary

Przemysław „Kowal” Kowalski – klawisze

Mirosław „Kopara” Renn – gitary

Łukasz „Quasny” Kwaśny – perkusja

https://www.facebook.com/DieselgatePL

http://dieselgate.pl/

DIATOM

/ foto Fanpage Diatom /

Diatom to polski zespół rockowo-metalowy. Jego muzyka łączy w sobie rockową chwytliwość, metalową intensywność i progresywne dziwactwa.

Skład zespołu:

Michał Kulniew – wokal

Jakub Kolan – gitara

Marcin Szkiel – bass

Bartłomiej Sokołowski – perkusja

https://www.facebook.com/diatom.band/

https://www.instagram.com/diatom.band/

https://www.youtube.com/channel/UCv1eeai3RIcsalveFrqskRQ

DIVERSS

/ foto Fanpage Diverss /

Zespół powstał w 2018 roku z inicjatywy gitarzysty Zbigniewa Samulaka – gitara prowadząca, oraz Pawła Gałeckiego – gitara rytmiczna. W późniejszym etapie dołączył Piotr Jaworski – gitara basowa, następnie Marcin Piegat – perkusja oraz Michał Szewczyk – wokal. Tworząc wyrażają co im w duszy gra, więc każdy utwór jest wyjątkowy.

 https://www.facebook.com/DiverssOfficial/

DESERTRAIN

/ foto Fanpage Desertrain /

Desertrain to wrocławski band grający fuzję stylów stoner rocka, grunge, hard rock. Wskrzeszona  do życia przez Szymona Makowieckiego, Łukasza Romanowskiego i Piotra Bielawskiego do reaktywacji przyczynił się natomiast wokalista i uczestnik 8 edycji The Voice Of Poland – Damian Kikoła.

https://www.facebook.com/official.desertrain

https://www.youtube.com/watch?v=vmNNZytQmnI&

https://www.youtube.com/watch?v=47dKh02id70&

DEFUS

 

Defus to zespół death-metalowy założony w 1999 roku w Stargardzie przez gitarzystę Gila i perkusistę Tofla. Początkowo działał jako cover band grający utwory klasyka gatunku – zespołu Death. Pasja, umiejętności i finezja bardzo szybko dały Defusowi rozgłos, a później status jednej z najważniejszych formacji lokalnej sceny. Dziś, oprócz Gila i Tofla, skład zespołu stanowią Slavo – gitara, Tkacz – bas i Berez – wokal.

https://www.facebook.com/Defus.official/

https://www.instagram.com/defus_official/

DET GAMLE

/ foto Fanpage Det Gamle /

Det Gamle to ten sam zespół co Det Gamle Besatt, tylko obcięli sobie jakiś czas temu z nazwy Besatt. A zespół tworzą ludzie z oryginalnego składu Besatt.

Skład zespołu:

Beldaroh – bass, wokal

Dertalis – perkusja

Weronis – gitara, wokal           

https://www.facebook.com/DetGamleBesatt

https://detgamle.bandcamp.com/

DIVINE WEEP

/ foto Fanpage Divine Weep /

Zespół Divine Weep został założony przez Barta (git.) i Dara (perkusja) w roku 1995, pierwotnie jako kapela black metalowa. Preferencje muzyczne obu muzyków zmieniały się w raz z upływem czasu oraz coraz większą dojrzałością muzyczną. Obecnie Divine Weep komponuje utwory w heavy power metalowym stylu.

Skład zespołu:

Mateusz Drzewicz – wokal

Janusz Grabowski – bas

Dariusz Moroza – gitara

Dariusz „Daro” Karpiesiuk – perkusja

Bartłomiej „Bart” Kosecki – gitara

https://www.facebook.com/divineweep

DEADLY VISION

/ foto Fanpage Deadly Vision /

Początki tej kapeli z Sosnowca sięgają aż lipca’89 r.. Założył ją gitarzysta Mariusz „Białko” Biełanowicz. Zespół tworzy muzykę death metalową.

Skład zespołu:

Paweł Kostka- wokal

Mariusz Biełanowicz – gitara solowa

Artur Kwapisz – gitara prowadząca

Kamil Kalinowski – bass

Tomasz Osiński – perkusja

https://www.facebook.com/deadlyvisionband

DEVANER

/ foto Fanpage Devaner /

Zespół Devaner powstał na początku marca 2016 roku. Po ustabilizowaniu czteroosobowego składu tj. Artur Jakonczuk – bass, voc, Marek Bowtruczuk – guitar, Piotr Sopek – guitar i Paweł Olszewski – drum rozpoczęły się regularne próby. Muzycznie wzorowali się na thrash metalowych zespołach z lat dziewięćdziesiątych, a głownie na Sepulturze. Po roku wspólnego grania z zespołu odeszli Paweł i Marek. Nie mając drugiego gitarzysty i perkusisty rozpoczęli poszukiwania poprzez ogłoszenia w intrenecie. Kontakt nawiązał Bartłomiej Gałaj, który zajął stanowisko drugiego gitarzysty i wokalisty jednocześnie. Nie mając perkusisty, a chcą tworzyć nadal muzykę musieli wykorzystać automat perkusyjny. W grudniu 2017 wydali płytę pt. „Fear of Being Born”. Na początku 2018 roku szeregi opuścił basista Artur i Bartek. Po takich zmianach zespół miał roczną przerwę w działalności. Na początku 2019 roku do składu dołączył Piotrek Malec na perkusji, Mikołaj Staszczuk na gitarze basowej, a miejsce drugiego gitarzysty i wokalisty zajął Sebastian Konieczny. Na jesieni 2019 roku nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie, miejsce Piotrka Malca za perkusją zajął Miłosz Czerwonka.

https://www.devaner.eu/devaner-inc/

https://www.facebook.com/devaner1

DŁUG PUBLICZNY

/ foto Fanpage Dług Publiczny /

Zespół został założony w Warszawie w 2020 roku, jako jeden z nielicznych polskich zespołów łączących rock z rapem. Utwory zespołu poruszają kwestie społeczne, polityczne, dotykają problemu zdrowia psychicznego i wszelkich spraw antropocentrycznych.

Skład zespołu:

Kuba Wysocki – wokal

Wojtek Korycki – bas

Maciej Garstka –  perkusja

Aleks Lubych – gitara

https://dlugpubliczny.pl/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100071088971502

DZIECI PRL-U

/ foto Fanpage Dzieci PRL-U /

Dzieci PRL-u to polski zespół rockowy, który powstał w 2010 roku w Nowym Jorku. Zgodnie z nazwą, formacja swoim stylem nawiązuje do korzeni współczesnej polskiej muzyki rockowej, która rodziła się w czasach, kiedy Polska znajdowała się za Żelazną Kurtyną.

Skład zespołu:

Dawid Czajka – śpiew, gitara basowa

Piotr “Młody” Klassek – gitara

Paweł Klassek – gitara

Anna Pasternak – skrzypce

Paweł “Mieczu” Bernasiuk – perkusja

https://www.facebook.com/dzieciprl

https://dzieciprlu.org/pl/

DEAD SAINT’S BITCH

/ foto Fanpage Dead Saint’s Bitch /

Początki zespołu giną w pomroce dziejów, którą rozświetliły trzy ważne wydarzenia: spotkanie Bartka Krzyżyńskiego (gitara) i Wojtka Chmielewskiego (perkusja) w 2011, odkrycie przez ten duet fenomenalnej nastoletniej wokaliski Kamili Haas w 2016 oraz nagranie LP „Khaas” w 2018. W tymże samym roku uzupełnił skład na stałe znakomity basista Jan Banaś. DSB to muzyka, jakiej sami chcielibyśmy słuchać. Nie przejmująca się kanonami, zgodami i waśniami panującymi w ciężkiej muzie. Otwarta na wiele nurtów i inspiracji: od Roya Orbisona po turecką psychodelę i oplatająca te z pozoru nie pasujące do siebie wątki gęstym sosem deathmetalowych aranży.

https://www.facebook.com/DeadSaintsGdansk

DELTHA

/ foto Fanpage Deltha /

Ekipa z Lublina grająca muzykę wpisującą się w nową falę tradycyjnego heavy metalu. Ich ciężkie, klasyczne brzmienie i oldschoolowy feel, inspirowany jest takimi nieśmiertelnymi ikonami jak Iron Maiden czy Judas Priest. Na podwalinach muzycznych legend z lat 80, oraz w oparciu o brzmienia rodzimych kapel, takich jak Acid Drinkers czy Thermit, tworzą własną, niepowtarzalną wersję tego gatunku.

https://www.facebook.com/deltha4

DEFEAT

/ foto Fanpage Defeat /

Zespół pochodzący z Finlandii, gustujący w stylu punk rock, hard rock z nutą metalu.

https://www.facebook.com/defeatband

DEATH HAS SPOKEN

/ foto Fanpage Death Has Spoken /

Projekt studyjny zapoczątkowany na początku 2017 roku w Białymstoku, następnie po zarejestrowaniu materiału, przekształcony w zespół muzyczny. W jego skład wchodzą muzycy od wielu lat działający na metalowo-undergroundowej podlaskiej scenie muzycznej.

Skład zespołu:

Mikołaj Kupczyński – perkusja

Maciej Chodynicki – bas

Marcin Grygoruk – gitara

Karol Pogorzelski – wokal, gitara

https://www.facebook.com/deathhasspoken

DEVILSNACK

/ foto Fanpage Devilsnack /

Devilsnack to zespół reprezentujący trójmiejską scenę metalową. Kapela powstała w 2017r. a w jej skład wchodzą wokalista Kangur, gitarzysta Maciej, basista Gris i perkusista Troll. Zespół wydał swoją debiutancką płytę „Gamma Mutant”, oraz zagrał kilka koncertów.

https://www.facebook.com/devilsnackPL

http://devilsnack.pl/

SZCZECIŃSKI ZESPÓŁ DuPa

/ foto Fanpage Dupa /

Szczeciński Zespół Dupa powstał w 1995, początkowo jako jednorazowy projekt. Zespół tworzyli wówczas: Gregor – gitara, Piotrek – bas, Lepu – perkusja i Gurcin – śpiew. Po nagraniu płyty w lipcu 1995 zespół przestał istnieć. Album ukazał się w ograniczonym nakładzie w formie kasety magnetofonowej. Po 20 latach stare kawałki wróciły w formie coverów wykonywanych podczas koncertów w 2015 i 2016 przez Restless Astronaut, w którym grali Gregor i Lepu. Wtedy też powoli zaczął rodzić się pomysł, żeby reaktywować projekt SZD. Cała płyta została przearanżowana i nagrana ponownie w grudniu 2018, by rok później zadebiutować we wszystkich serwisach streamingowych oraz w formie kilku teledysków na YouTube.

https://www.facebook.com/SZDBand

DE INDIGO

/ foto Fanpage De Indigo /

De Indigo to kaliski zespół grający z rozmachem i charyzmą. Podczas żywiołowych występów alternatywne, Rock’n Rollowe brzmienie i charakterystyczny głos wokalisty pozyskują serca fanów . Zespół odnosi wiele  sukcesów na scenach klubowych jak i festiwalowych, dowodem czego może być wiele zdobytych nagród oraz pokaźna liczba zagranych w całym kraju koncertów. Zespół do tej pory wydał dwa albumy: „Światłocień” (2010 r.),” Mephobia” (2017 r.) oraz dwa promocyjne maxi single „Your Obsession” (2014 r.) „Oceany Pustki ” ( 2018 ) oraz singiel „Świetliki” listopad 2021.

https://www.facebook.com/deindigoband

DAMMNATORUM

/ foto Fanpage Dammnatorum /

Max i Mef  postanowili powołać do życia death-metalowy band. Na przełomie 2018/19 roku do grupy dołączył wokalista Fiodor i gitarzysta Dziab, a zespół przyjął nazwę DAMMNATORUM. Następny okres to organizacja sprzętu, sali prób i praca nad aranżacjami utworów. W międzyczasie wdrażali pomysły dotyczące wizerunku. Zdecydowali, że teksty utworów najlepiej wyraża język łaciński. Padł pomysł występowania w kapturach i maskach. W sierpniu 2020 r. podjęli decyzję nagrania singla „Tenebrae”, który opublikowali w mediach streamingowych. W końcu pierwszej połowy 2021 roku, po raz pierwszy pokazali się na scenie.

https://www.facebook.com/Dammnatorum

https://youtu.be/ltnQRa6hSeY