Brewery Szein

Brewery Szein

Brewery Szein gra w stylu melodyjnego rocka z elementami punk i ska, z charakterystycznym lekko zachrypniętym wokalem, mocnym gitarowym brzmieniem oraz ciekawą aranżacją rytmiczną. Muzycy przywiązują dużą wagę do tekstów piosenek, które często w zabawny sposób podejmują ważne problemy społeczne.
Brewery Szein w obecnym składzie gra od 2002 r, nazwa jest literówką „Brewery Szczecin”.
W skład zespołu wchodzi trzech muzyków: Przemysław Tarkowski (perkusja, teksty), Tomasz Cepowski (gitara, muzyka) oraz Tadeusz Nowak (wokal, gitara basowa, teksty).
Zespół ma na swoim koncie, oprócz wielu koncertów i debiutów medialnych, udział w finale I edycji Szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów Gramy 2007 oraz występ w audycji radiowej Wojciecha Manna „Tanie granie”. Brewery Szein koncertował z takimi zespołami jak TSA, Omega, After Blues, Piersi, Karcer czy Hurt.

Nie jesteśmy zespołem komercyjnym, gramy to co chcemy. Na koncertach lubimy dawać dużo czadu, przynosząc wiele radości zarówno sobie jak i naszej publiczności. [brewery szein]

Brewery Szein – Szczecin. Bardzo dobrze. Nawet bardzo dobrze. Ale nieco za blisko rzeczywistości czyli polityki. Nieco. Charakterystyczny wokal. [Wojciech Hawryszuk]

Grali niespełna 50 minut. Przez pół występu zastanawiałam się, co takiego jest w ich muzyce, że przyciągają nią ludzi. Dopiero pod koniec zrozumiałam, że to ciekawa kapela, inna niż wszystkie … To zespół dobry do posłuchania na koncertach, bowiem mało w nich sztuczności.

Leave a Comment