OtherSight

other

Jeśli chcielibyśmy zacząć od początku, należałoby się cofnąć do roku 2008, nie będziemy tutaj zgłębiać tematów ściśle nie związanych z „OtherSight”, ale to właśnie w grudniu 2008 roku do formacji „VEO” dołączyła pierwsza i obecna wokalistka OS, Daria Gapińska.

„VEO” w ówczesnym czasie poruszało się w klimacie elektroniczno-industrialnego rocka, skupiając się na instrumentalnej warstwie tego gatunku.
Po dołączeniu Darii, kapela rozszerzyła dotychczasowe kompozycje, dodając wokal, jednocześnie odnosząc większe lub mniejsze sukcesy na lokalnych scenach. Rok 2013 przynosi zmiany. Grupę opuścił perkusista, którego posadę w formacji przejął Zbigniew Szaj. Rok 2014 przyniósł kolejną zmianę, tym razem w postaci drugiej gitary. Formacje zasilił gitarzysta z grupy „Sepherun” – Patryk Piasecki, rozszerzyło to i zmieniło horyzonty VEO o nowe brzmienia i inspiracje. Zaowocowało to nagrodą :

Najlepszy zespół województwa lubuskiego 2014 według czytelników Gazety Lubuskiej.

Daria i Patryk kontynuowali trend muzyczny, zapoczątkowany przez grupę do końca 2014 roku, aby po odejściu członków oryginalnego składu, przekształcić się w „OtherSight”, porzucając całkowicie kierunek, w którym podążało VEO. Formacja w trzyosobowym składzie zaczęła tworzyć utwory całkowicie różne od kompozycji przedniej ekipy. W tym samym roku grupę zasilili nowi gitarzysta i basista, co pozwoliło na dużo szerszą gamę brzmień oraz spowodowało powrót na rockowe sceny. Zaowocowało to kolejnymi nagrodami, między innymi:

Trzecim miejscem w XIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Rock Nocą oraz
I miejscem w Bachanaliowej Bitwie Kapel.

Trzon składu pozostawał niezmienny. Niestety grupa borykała się z problemami kadrowymi, przez prawie 3 lata aż do końca 2017 roku, kiedy to dotychczasowego basistę, zastąpił Hubert Stępień z death-metalowego „Sidewar”. Otworzyło to kolejne możliwości i skierowało formacje w bardziej zróżnicowane formy kompozycji w klimatach metalu alternatywnego z elementami death-metalu, melodic-deathmetalu czy zaczerpniętego z VEO rocka industrialnego. Niestety skład opuścił drugi gitarzysta. Formacja została zmuszona szukać innego rozwiązania. Jedna gitara ograniczała możliwości brzmieniowe; potrzebny był inny sposób na wypełnienie tej luki. Do kapeli dołączył klawiszowiec, jednak taki podział instrumentalny nie pasował do poprzedniego zamysłu kompozycji grupy.

Przez kolejny rok, OS pracował w czteroosobowym składzie skupiając się nad nowym materiałem aż do listopada 2018 roku, kiedy to skład zasilił nowy gitarzysta – Mariusz Markowski, związany wcześniej z heavy bądź thrash-metalowymi formacjami. Zaczęło się układać. Formacja w pełnym składzie odzyskała pewność siebie i rozpoczęła pracę nad nowym materiałem. Trzon zespołu zaczynał się dogadywać z pozostałymi postaciami, kompozycje nabrały innego wymiaru, uzyskując w swoim brzmieniu wpływy niemalże wszystkich odmian metalu, którymi do tej pory zajmowali się muzycy „OtherSight”.

Wymusiło to kolejną zmianę. W grudniu 2018 roku, ze względu na obrany kierunek w stronę dynamiczniejszych, bardziej harmonijnych, harmonicznych i cięższych kompozycji, dotychczasowego perkusistę zastąpił inaczej stylistycznie grający – Tomasz Derwich. Na początku 2019 roku w szybkim tempie zaczęły pojawiać się nowe kompozycje i pracę ruszyły pełną parą dlatego już w lutym, OtherSight w składzie:

Daria Gapińska – vocal,
Patryk Piasecki – guitar,
Mariusz Markowski – guitar,
Hubert Stępień – bass guitar
Tomasz Derwich – drums,

rozpoczął pracę nad nowym, pełnoprawnym albumem.

Leave a Comment