Disephia

elita-band

Disephia to zespół metalowy z Zagłębia Dąbrowskiego, którego historia sięga 2013 roku. To właśnie wtedy perkusista Marcin Pajączkowski i gitarzysta Łukasz Bargiel reaktywują swoją starą kapelę. Pierwszym wokalistą zostaje Piotr Wiejak, którego wkrótce zastępuje dotychczasowy basista Bartek Psurek. W rolę długo poszukiwanego gitarzysty wciela się Daniel Ząbczyński.

W 2014 roku za mikrofonem staje Ada Płachcińska, a sekcję rytmiczną uzupełnia Krystian Mucha. Rok 2015 owocuje wieloma występami, między innymi na Rockowisku w Olkuszu, na Emergenza Festival czy na trasie „WOMEN METAL SHOW 2015” w Krakowie oraz Wrocławiu w towarzystwie ARTHEMORE i FRAGILE. Jesienią grupa rozstaje się ze współzałożycielem Marcinem Pajączkowskim, a za bębnami zasiada Przemek Witelus. 2016 to m.in. Metal Fest przed TSA, Zagłębiewood, WOŚP przed Hunterem, występ na Gali Bokserskiej w Dąbrowie Górniczej.

Rok 2017 przynosi pełnowymiarowy krążek ”A Step Into the New Beginning“ promowany energetycznymi koncertami.
Rok 2018 to kolejne zmiany. Za perkusję w miejsce Przemka wskakuje Michał Walczysko, stanowisko drugiego wokalisty obejmuje Przemysław “Deceiver” Serafin, a pozycję basisty przejmuje Hugo Urban. Zespół zamyka się w sali prób w celu stworzenia i rejestracji nowych utworów. Aktualnie Disephia kończy miksy nowego EP i przygotowuje się do zwiększenia aktywności koncertowej.

“Potężne muzyczne uderzenie melodyjnego metalu z Zagłębia!” Oto idealne hasło przewodnie dla najnowszego albumu formacji Disephia, zatytułowanego “A step into the new beginning”. Albumu oferującego sobą 10 mocnych, niezwykle wyrazistych i przepełnionych wielką energią kawałków z pazurem, oscylujących wokół metalowego i około metalowego brzmienia.

Leave a Comment