Moleskin

Moleskin

Moleskin – śląski zespół założony w 2016 roku. Styl muzyczny grupy początkowo oscylujący w obrębie metalcore i groove metal, w późniejszym okresie skręcił w kierunku metalu alternatywnego, eksponującego melodyjność oraz przywiązanie do nowej fali.

Historia

2016

Moleskin powstał w styczniu 2016 roku w Sosnowcu z inicjatywy Przemysława Bednarskiego (gitara), Marcina „Pashteta” Delikowskiego (perkusja) i Mateusza „Kleja” Klejnowskiego (gitara basowa). Wkrótce do składu dołączył wokalista Miłosz „Milo” Okrojek, w związku z czym zespół przystąpił do opracowania i zgrywania autorskiego materiału. W listopadzie miał miejsce premierowy koncert Moleskin w tyskim klubie „Tawerna pod różą wiatrów”.

2017

Pierwsza połowa 2017 roku to czas intensywnego koncertowania u boku m.in. następujących formacji: Alcoholica, Animations, Headup, Horrorscope, Infected Rain czy The Sixpounder. W czerwcu Moleskin wszedł do Nest Studio w Katowicach, aby pod okiem Tomasza „Bishopa” Biskupa zarejestrować materiał na pierwszy minialbum. Zespół nawiązał także trwającą do dziś współpracę z N. Station Studio w zakresie pełnej oprawy wizualnej. We wrześniu do Moleskin dołączył drugi gitarzysta Łukasz „Luq” Pawlik. Grupa w nowym składzie zadebiutowała w chorzowskiej „Leśniczówce” dzieląc scenę z Down to the Heaven i Materia.

2018

Na początku stycznia Moleskin wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy występując na finale WOŚP w pubie „Underground” w Tychach. Pod koniec miesiąca premierę miało pierwsze wydawnictwo w historii formacji tj. minialbum pt. “W błocie”, zawierający 4 własne kompozycje i intro autorstwa BMS. Tuż po premierze, ze względu na różnice odnośnie dalszego funkcjonowania zespołu, grupę opuszcza dotychczasowy wokalista Miłosz „Milo” Okrojek. W jego miejsce, w maju dołącza Michał Klos, wówczas występujący również w Loa Karma. Moleskin w nowym zestawieniu ponownie odwiedza Nest Studio w Katowicach, celem nagrania singla ukazującego nowy kierunek, w którym zmierza grupa. Do utworu powstał również animowany teledysk promujący singiel, którego premiera odbyła się 13 września 2018 roku.

Członkowie zespołu

Aktualni

Michał Klos – wokal (2018-nadal)

Przemysław Bednarski – gitara (2016-nadal)

Łukasz „Luq” Pawlik – gitara (2017-nadal)

Mateusz „Kleju” Klejnowski – gitara basowa (2016-nadal), wokal wspierający (2018-nadal)

Marcin „Pashtet” Delikowski – perkusja (2016-nadal)

Byli

Miłosz „Milo” Okrojek – wokal (2016-2018)

Leave a Comment