Jeleniogórska Liga Rocka – kwiecień 2019

Jeleniogórska Liga Rocka to jeden z największych w Polsce przeglądów, mających na celu promowanie młodych artystów. Odbywa się on nieprzerwanie od 1994 roku i za każdym razem cieszy się dużą popularnością. Przez ponad 20 edycji na scenie Ligi Rocka zagrało łącznie ponad 400 zespołów z całej Polski. Każdy finał imprezy zwieńczony jest występem gwiazdy, wśród których pojawili się m. in.: Acid Drinkers, Turbo, TSA, czy Lipali.

Do koncertu eliminacyjnego 25-tej edycji tego wydarzenia, zakwalifikował się promowany przez nas zespół OTHIS. Muzycy zaprezentowali na scenie 5 utworów, wśród nich mogliśmy usłyszeć najnowsze dzieło: “End of Time”, w którym po raz pierwszy za mikrofonem stanęła Majka, na co dzień grająca na basie. Artyści dali z siebie 100%, z daleka widać było ich ogromne zaangażowanie i energię którą dzielili się z publiką. Kevin (frontman, wokalista i gitarzysta) świetnie odnajduje się w swojej roli, czarował mocno technicznymi solówkami, a także nie zapominał o kontakcie z fanami podczas występu. Po całym wydarzeniu jako jedyny muzyk dostał indywidualne wyróżnienie od jury. Gitarą rytmiczną władał Darek serwując nam niesamowite, ciężkie riffy. Natomiast za dynamiczne i skomplikowane partie perkusyjne odpowiadał Paweł.

Jedyne co zawiodło podczas tegorocznej edycji Ligi Rocka to organizacja. Po wejściu na teren imprezy, przez kilka godzin nie można było go opuścić, a wyjść pilnowała ochrona. Dopiero o godzinie 19:30 była możliwość wyjścia poza teren Jeleniogórskiego Centrum Kultury, aby np. coś zjeść. Jak można się domyślić – większość osób skorzystała z tej okazji, co spowodowało mniejszą frekwencję pod sceną. Z informacji uzyskanych od organizatorów wynika, że co roku otwarcie bram i możliwość wyjścia poza teren Centrum wiązało się z przerwą w koncertach, lecz tym razem zespoły były zmuszone wyjść na scenę i rozpocząć show mimo przerwy.

Do finału Ligi Rocka dostał się zespół Less is Lessie poruszający się w gatunku rocka progresywnego, urozmaiconego brzmieniem skrzypiec. Finał odbędzie się 17.05.2019 na Błoniach Jeleniogórskich, gdzie jako gwiazdy wieczoru wystąpią zespoły Nocny Kochanek oraz Leniwiec – obchodzący 25-lecie istnienia.

Podsumowując, pomimo nieidealnej organizacji, warto wybrać się na Jeleniogórską Ligę Rocka również za rok, przede wszystkim by posłuchać na żywo młodych, utalentowanych muzyków z całej Polski. Każdy fan muzyki około-rockowej znajdzie coś dla siebie. Podczas koncertów eliminacyjnych można było usłyszeć zarówno lekkie, spokojne granie, jak i ciężkie metalowe brzmienia. Miejmy nadzieję, że następnym razem i naszym zespołom uda się dojść aż do finału. Tymczasem wyczekujemy kolejnych imprez.

Marta Jaguścik REC

Leave a Comment